Základní škola a Mateřská škola  Nové Dvory, okres Kutná Hora

20.04.2018: Taneční pohár
vložen do sportu

12.04.2018: Unie rodičů
Aktualizováno, přidán "Přehled hospodaření".

12.04.2018: Vloženo:
Pozvánka na koncert.
McDonalds 3.-5.tř.

09.04.2018: Třídní schůzky
9.4. od 15:15

06.04.2018: Zápis do I. třídy
zápis žáků do I. třídy se koná 6.4.2018

28.03.2018: Články
Do "Projektů" vložen Dream house, Ol. games, Londýn; do "Exkurzí" vložen čl. Třeťáci v Praze.
Vloženo Pohádkové učeníčko.
<<  Duben  >>
Exkurze, výlety 2017/2018
Třeťáci v Praze

Norimberk, Sunny Canadian International School

Třeťáci v Praze

→ Třeťáci v Praze - text ←

→ Třeťáci v Praze - fotogalerie ←

Advetní zájezd do Norimberka 12.prosince 2017
V časných ranních hodinách jsme vyrazili autobusem přes Rozvadov do Norimberka. Během cesty jsme dozvěděli mnoho historických ( narodil se tu Václav IV.) i zeměpisných informací…

První naše zastávka byla v ZOO, kde jsme zhlédli krmení a malé představení lachtanů a delfínů, protože se částečně opravovala laguna s delfíny .Prohlédli jsme si deštný prales s mnoha zajímavými živočichy ( krásní motýli, modří a žlutí ptáčci, vodní živočichové, kapustňáci( mořské krávy) …… . Laguna byla i jako obří akvárium pod hladinou, kde jsme viděli opět delfíny a kapustňáky.

Bylo pěkné počasí , takže bylo mnoho zvířat venku či ve výbězích. Lední medvědi nám předvedli také svá čísla s tučňáky. Také tu byla budova s IQ parkem. Po skoro 3 hodinách jsme přejeli autobusem do historické části města. Kde jsme si ukázali zajímavá sousoší, historické budovy, kostely atd. Nesttarší uličkou Norimberka jsme se dostali k císařskému hradu nad hlavním advetním náměstím. Prohlédli jsme si 3 nádvoří a z ptačí perspektivy se podívali na město ….nádhera. Seběhli jsme dolů na náměstí, kde jsme dostali dlouho očekávaný dvouhodinový rozchod. Viděli jsme spousta nádherných stánků, mezinárodní advetní trh či dětský trh s kolotočí a pohybující postavičky z pohádek. Pokoupili jsme a ochutnali pravé norimberské klobáskys se zelím v bagetě atd. Bylo to super.

→ fotogalerie Norimberk ←

Exkurze do Sunny Canadian International School v Jesenici.
Tuto báječnou nabídku jsme dostali od manažerky projektu Map Kutnohorsko paní Silvie Doušové, které bychom chtěli všichni poděkovat za tuto akci. Program 19. října byl skvělý. Nejdříve jsme byli přivítáni na Assembly, a pak následovaly hodiny v angličtině, které byly vyučovány rodilými mluvčími (Study Skills , Creative writing, Science – pokusy ,periodická tabulka). Během tělocviku jsme byli seznámeni s týmovým sportem Kin - Ball (Omnikin) vytvořený v roce 1986 v Québecu ( Kanada) profesorem TV Marianem Demersem. Naučili jsme se chytat, podávat, ale i trochu hrát. Moc nás to bavilo. Míč má průměr 122 cm a přibližně 1 kg. Během prezentace o Kanadě , jsme získali mnoho zajímavých informací o městech, historii, přírodě, sportech …… . Nakonec následoval kvíz o Kanadě. Byli jsme provedeni po nové moderní škole ( třídy pojmenované podle provincií, knihovna, odpočinkové zóny, tělocvična, jídelna,…). Také jsme se seznámili s ředitelem a majitelkou školy. Nakonec následovala Halloweenská party „ Slavní mrtví“. Úvodní částí nás provedl Michael Jackson a učitelský sbor jako „Slavní mrtví“. Pak následoval Halloweenský raut, se skvělým jídlem. V každé třídě probíhaly různé výtvarné, pohybové či vědomostní úkoly pro strašidla ( dlabání dýní, chůze na chůdách, tvoření duchů, vědomostní kvíz např. o B. němcové / A. Christie, krátká parodie Jindřich VIII. a jeho 6 žen atd.) Moc jsme si to užili a máme spousta zážitků.

→ fotogalerie Exkurze ←

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 28. 03. 2018 | 178 přečtení |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému.
vlasman layout v.01_2007

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server