Příběh vánočního stromečku

23. listopadu jsme v rámci tzv. Šablon II  realizovali projektový den mimo školu. Jednalo se o  "Příběh vánočního stromečku" na zámku Loučeň.V každé zámecké komnatě na nás čekal jiný vánoční stromeček se svým příběhem. Fotografování je v zámku zakázáno (jak mě děti mnohokrát upozornily:-)), proto vám musí samy děti vykreslit, jak stromky byly nazdobené. Načerpali jsme i mnoho zajímavých informací  -  jak  zdobili  vánoční stromečky naši předkové, jaké dodržovali tradice, jaké ozdoby se v jednotlivých časových obdobích vyráběly a mnoho dalších zajímavostí. Na  unikátní mapě "dárkonošů" jsme si ukázali, kdo rozdává dárky v jiných evropských zemích. Zámeckou prohlídku jsme mohli vnímat všemi smysly...ochutnali jsme i vánoční čaj. Na památku si děti vyrobily ozdobičku, kterou mohou zavěsit na  svůj domácí vánoční stromeček.

Krásné počasí nám přálo a mohli jsme tudíž  navštívit i pomorně rozlehlý zámecký park. Tam se děti vydováděly v labyrintech, bludištích a dětském hřišti. Velkou atrakcí se pro ně  také stal pár honících se veverek.

Příběh vánočního stromečku v naší školce vám děti přiblíží v pátek 26.11.na školní zahradě. Snad nám počasí bude přát. Těšíme se na vás.