Zpět

Leonardův most

Deváťáci postavili Leonardův most


Leonardo da Vinci ( 1452 – 1519 ) byl italský malíř, ale proslul také jako všestranná renesanční osobnost: vedle malířství byl i sochař, architekt, přírodovědec, hudebník, spisovatel, vynálezce a konstruktér. Leonardovy vynálezy lze rozdělit do čtyř základních skupin: létací stroje, pracovní nástroje, válečné stroje, s vodou související vybavení. My jsme se inspirovali návrhem mostu, který Leonardo navrhl pro potřeby armády a k jeho stavbě nejsou potřeba žádné hřebíky, lana, nechá se snadno složit a zase rozebrat. Pokusili jsme se tento návrh realizovat. Pan učitel přivezl hromadu prken. Nejdříve nám vysvětlil konstrukci mostu pomocí dřevěných míchátek. Pak jsme vyrazili ke Klejnarce. Nejdříve jsme si zkusili stavbu na suchu a potom jsme se vrhli do vody. Během 10 minut se nám podařilo řeku přemostit a první odvážlivec Vilém jej přešel. Postupně jsme si jej všichni vyzkoušeli a na závěr most vydržel i zátěž pana učitele.

→ fotogalerie Most ←


Vytisknout