Zpět

Stmelovací pobyt 6.B

 

V pátek 13. 9. jsme vyrazili na třídenní stmelovací pobyt v Útěšenovicích

pod vedením třídního učitele J. Nováka a učitelky H. Prchalové. Sešli jsme se ráno na nádraží a vydali se vlakem do Zbraslavic. Naší první akcí byla návštěva sportovního a rekreačního centra u Starého rybníka. Zde jsme si trošku protáhli tělo a vydali se do restaurace na oběd. Po něm následovala první túra kolem jelení obory a obory s divočáky až do Útěšenovic. Ubytovali jsme se v místní hasičárně a zbytek odpoledne strávili hraním her a prozkoumáváním okolí. Večer jsme poseděli u táboráku, opekli buřty, paní učitelka nám četla místní pověsti a po setmění nás čekala bojovka v lese. Potom jsme museli do spacáků, ale nikomu se nechtělo spát a tak se ozývalo povídání do pozdních nočních (skoro ranních ) hodin. V sobotu jsme se po snídani vydali na celodenní túru. Po polních a lesních cestách jsme došli do Bohdanče, kde nás čekal v místním hotelu oběd. Po něm jsme si díky panu Vodrážkovi vyzkoušeli v místním lanovém centru odvahu na obří houpačce Big Swing, kde se děti ve speciálním postroji zhouply z výšky 9m. Pak jsme se přesunuli k rozhledně Bohdanka a vyšlápli 216 schodů až na vrchol. Po občerstvení následovala prohlídka farmy pana Prchala a pak cesta domů. Poslední část z téměř 21 km někteří zdolávali z posledních sil. Po večeři ale všichni zázračně ožili a tak následoval podobný program jako v pátek – hry, táborák, noční bojovka, kterou nám trošku zkazil úplněk, který osvětloval cestu i ukrytá strašidla. Díky únavě už bylo noční povídání ve spacácích kratší. V neděli dopoledne jsme sbalili batohy a kufry, prozkoumali jsme techniku místních hasičů a prošli se po okolí. Rozloučili jsme se s paní Novákovou, která se po celý pobyt starala o spokojenost našich žaludků a po obědě jsme se vrátili vlakem do Kutné Hory. Tady pan učitel předal čekajícím rodičům unavené, mírně špinavé a ospalé, ale podle slov spokojené děti. J. N.


Vytisknout