Zpět

6.A na exkurzi - Dačický dům, Gask

Dne 6.října jsme se vydali do Kutné Hory navštívit Dačického dům, kde jsme dověděli mnoho zajímavého historii Kutné Hory, Mikuláši Dačickém a UNESCO. Prošli jsme dům od sklepa až po půdu, kde se prolínala historie  s moderní architekturou a technologií (dotykové obrazovky, čidla pohybu a herní prvky) .

Další část exkurze jsme strávili v Gasku (galerie středočeského kraje), kde naším cílem bylo tma "sametová revoluce". Nejdříve jsme podle obrázků dávali dohromady pojmy a informace o revoluci. Pak jsme se přesunuli přímo do galerie, kde na nás čekala díla sester Válových, které tvořily v tomto období. Obrazy jsme rozebírali pocitově, jakým materiálem byl vyrobeny, a co tím chtěl autor říci. Zvládli jsme to bezvadně. Pak jsme šli do ateliéru vyrábět náš společný velký labyrint. Učili jsme se spolupracovat na společném díle.

Během procházky Kutnou Horou jsme také viděli některé její památky. Moc se nám to líbilo a snad někdy příště. 

 


Vytisknout