Zpět

Projektový den 6.B - Naše obec

Projektový den v 6.B proběhl dne 5.11.2019.

Hned ráno, když jsme přišli do školy, nám pan učitel Syrový ukázal, jak vytvářet   z nafocených obrázků  mapu. Potom jsme se už vydali na procházku po památkách  Nových Dvorů. Prováděli nás čtyři průvodci, kterými se staly děti z naší třídy, jež bydlí v Nových Dvorech. První zastávka byla na galerii u naší školy. Tam nás dovedla paní učitelka Hrušková a něco zajímavého nám o ní pověděla. Potom jsme s výhledem na Dominikánský klášter slyšeli zajímavosti o kostelu sv. Anny. Druhá zastávka byla u Vodárenské věže. Všem se nám moc líbilo, že jsme si ji mohli prohlédnout i uvnitř. Poté jsme se vydali k jízdárně (sokolovně). Čtvrtá zastávka byla u Mariánského sloupu, tam jsme si zároveň vyprávěli o erbu Nových Dvorů. Pak jsme se vydali k hrobce Chotků a nakonec jsme navštívili kostel sv. Martina. Když jsme se vrátili do školy, dodělávali jsme ve skupinkách své projekty. Kdo měl projekt hotový, tak maloval památky své obce. Druhý den, jsme všechny projekty odprezentovali. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o obcích: Nové Dvory, Svatá Kateřina, Svatý Mikuláš, Habrkovice, Kobylnice, Hlízov, Malín a Bernardov. Zbývá nám už jen písnička o našich obcích.

Všichni jsme si to moc užili. :)

Sára Luňáková

 


Vytisknout