Zpět

Mnichov - advent, muzeum BMW, Olympijská věž

Ve středu 11. prosince jsme v 5 hodin ráno vyrazili na adventní poznávací zájezd do Mnichova. Během cesty jsme si zopakovali nějaké informace o Mnichovu a také jsme si porovnali znalosti z hodin němčiny. Nejdříve jsme se zastavili v Muzeu BMW, které bylo super. Pak jsme se přesunuli k Olympijskému stadionu, kde je Olympijská věž (291,28 metrů vysoká, postavena v letech 1965-68). Vyjeli jsme výtahem do 185 metrů, kde se také nachází Muzeum rocku, a pak vyšli ještě další dvě patra ještě výš. Byl to nádherný výhled na město a Alpy při západu slunce. Nakonec jsme se přesunuli autobusem do středu města na nádherný nejstarší adventní trh, kde dokonce zazněl vánoční koncert z balkonu radnice. Pokochali jsme se nádherou a nakoupili dárečky na památku a kolem 19 hodiny večer, jsme vyrazili zpět k domovu plní zážitků a krásných fotek na památku.


Vytisknout