Zpět

6.B v Praze

Žáci 6.B se vydali v úterý 17. 12. poznávat pražskou historii.

Hned cestou z nádraží na Václavské náměstí jsme si ukázali významné budovy – Petschkův palác, Státní operu, Národní muzeum. Pokračovali jsme přes Václavské náměstí ke Staroměstskému náměstí, pohladili si zvířata v živém betlému. Hodiny fyziky jsme si připomněli pohledem na Astronomickou věž v Klementinu. Jako v hororovém filmu Ptáci jsme si připadali, když jsme rackům u Karlova mostu ukázali, že nám ještě zbyly svačiny. Nezapomněli jsme na tajné přání u kříže v zábradlí. Nahlédli jsme do nejužší uličky v Praze, do chrámu sv. Mikuláše. Strmá cesta ke hradu nás trochu zadýchala, tak jsme se zastavili rodného domu Jana Nerudy. Po vydechnutí jsme zdolali zbytek cesty. Ale vyhlídka nás zklamala, Praha se zahalila do mlhy a viděli jsme jen několik nejbližších střech. Pak jsme se již věnovali prohlídce nejvýznamnějších míst Pražského hradu – chrám sv. Víta, bazilika sv. Jiří, Vladislavský sál, výstava dějin Pražského hradu, Zlatá ulička, Daliborka. Už notně vyhladovělí jsme seběhli staré zámecké schody a metrem se vrátili na Václavské náměstí. Tam nás čekal Mc Donald‘s nebo KFC a cesta vlakem domů.

Další fotky naleznete zde


Vytisknout