Zpět

Kdo se bojí filharmonie?

Na tuto otázku se pokusili odpovědět šesťáci doplnění o několik žáků z devítky.

Ve čtvrtek 20. února jsme ráno vyrazili vlakem do Prahy. Protože bylo dost času, začali jsme poznávací vycházkou přes Prašnou bránu, Staroměstské náměstí na Karlův most. Tam jsme se kamarádsky rozdělili s racky o svačinu od maminek a oklikou přes Malostranské náměstí dorazili k cíli naší cesty Rudolfinu. Pod dojmem vznešeného prostoru utichli i ti největší neposedové. Po chvilce nastoupila Česká filharmonie a moderátorka Marta Issová. Mluvila o tom, jaké pocity má člověk, od radosti, přes obavy a strach až po panickou hrůzu. A hudebníci vždy předvedli, jak se tento pocit vyjádří v hudbě. Vyslechli jsme si ukázky z díla Smetany, Dvořáka, Beethovena, Čajkovského a dalších skladatelů. Notnou dávku odvahy projevil Patrik, který před plným hledištěm vystoupil na pódium

Krásná hudba nasytila naši duši, ale i žaludek se hlásil o své právo. Tak jsme naši výpravu zakončili návštěvou KFC a Mcdonald´s.


Vytisknout