Zpět

7A Za Bedřichem Smetanou do Litomyšle

Za krásami Litomyšle jsme vyrazili v úterý 22. června v 8 hodin ráno. Za necelé dvě hodinky jsme stáli před krásným renesančním  zámkem, který je zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO.Zámek se také může pochlubit  nádhernou sgrafitovou výzdobou na fasádách, štítech  či římsách. Na  jejich obnově se podílel i Olbram Zoubek, jehož sochy zdobí okolí zámku, zámecké sklepení nebo jsou také v nádherné klášterní zahradě.Viděli jsme také rodný dům Bedřicha Smetany a od 1. července zde začíná světoznámý  hudební festival Smetanova Litomyšl.Je tu krásné propojení moderní architektury s historií . A nakonec nás čekalo nádherné náměstí, kam jsme proběhli od zámku historickým tunýlkem. Celé náměstí je lemováno historickými domy s podloubím , kde jsme strávili náš volný čas. Bylo to opravdu super.


Vytisknout