Zpět

Exkurze 6A a 5A - Národní muzeum a Muzeum fantastických iluzí.

Čtvrtek 21.dubna jsme si opravdu užili. Na hlavním nádraží jsme se dozvěděli ,kdo byl pan Winton a co znamená pojem Wintonovy děti.Pak jsme si prohlédli maketu hlavního nádraží. Poté jsme se přesunuli do Národního muzea. Je to opravdu nádherná budova. Nejdříve jsme vyjeli výtahem do kopule. Je to krásný prosklený prostor s úžasným výhledem na Prahu. V muzeu jsme si  dále prohlédli obrovskou expozici Zázraky evoluce a Slavní skladatelé a ochoz panteonu. Zbytek snad někdy příště.  Pak jsme si prohlédli sochu sv. Václava a porovnali ji v pasáži Lucerna od sochoře Davida Černého. Nakonec jsme se vyřádili v Muzeu fantastických iluzí.Na zpáteční cestě jsme se zastavili u pomníku Jana Palacha  a vysvětlili jsme si jeho význam.Cestu vlakem jsme si užili a těšíme se již  na další exkurzi.

 


Vytisknout