Zpět

Turistický kurz 2022 - úterý

Dnešní den začal budíčkem v 7 ráno, potom jsme se převlékli a šli na snídani. Po snídani jsme se sbalili a v 8:30 jsme vyrazili na cestu.
Myslíme si, že nejtěžší úsek z celé cesty byl kopec, který máme za naší Medvědí boudou. Došli jsme na Martinovu boudu, odkud jsme po první krátké přestávce pokračovali na hranice mezi Polskem a Českem.  Prošli jsme Sněžnými jamami, kde byla opravdu zima a foukal vítr, takže jsme byli rádi, když jsme dorazili do Vosecké boudy, kde jsme si dali něco malého k jídlu a pokračovali v cestě k prameni Labe. Tam jsme viděli znaky všech měst, kudy řeka protéká. Zašli jsme se podívat na Pančavské vodopády a potom už jen zpátky na naší Medvědí boudu. Tentokrát byl výlet bez vážného úrazu, až na jednu odřenou hlavu s rukou a samozřejmě se pomalu začínají objevovat puchýře. Dnes jsme si to moc užili, viděli a vyfotili jsme mnoho zajímavých míst a už se těšíme na zítra.

Pilcová Joha
Ledecká Šárka
Luňáková Sára

 Druhá skupina:

Ráno jsme vyrazili na autobus. Než jsme sešli kopec, autobus nám ujel. Tak jsme  se šli podívat na Dívčí lávky a bunkry z 2. světové války. Poté jsme šli na autobusovou zastávku, ale další linka byla úplně obsazena a nezastavila. Plán jsme pozměnili a šli na krásné vodopády na Bílém Labi. Procházeli jsme kouzelnými místy a byli nadšeni přírodou. Po čtyřech hodinách jsme dorazili na Špindlerovu boudu, kde jsme původně měli ráno vystoupit a jít na Sněžku. Pak jsme procházeli lesní stezkou s dřevěnými zvířátky k Moravské boudě, od které jsme šli na naší chatu, nikomu se nic nestalo.

Denisa Jiráňová

pár fotek je zde:

https://photos.app.goo.gl/CRK6kgLHwNaEUnVF7


Vytisknout