Zpět

Turistický kurz 2022 - středa

Středeční procházka začala krásnou krajinou, než jsme došli na hranice mezi Českem a Polskem. Tam jsme si dali svačinu a vyrazili jsme nahoru po kamenné cestě s krásným výhledem na Polská města. Vyšplhali jsme na Sněžné jámy a na vyhlídkách nahlíželi do Polska. Cestou stály staré vojenské bunkry. Pokračovali jsme k Vrbatově boudě, kde si někteří dali jídlo. Cestou z boudy jsme dorazili k nádhernému výhledu na krkonošskou krajinu. Prohlédli jsme si velkou propast, do které padalo spousta úžasných vodopádů. Procházeli jsme zeleným lesem s rozkvetlými květinami. Z lesů jsme vyšli na palouček s Martinovou boudou, kde jsme si dali palačinky a pak už hurá domů.

Simona Maláčková
Adriana Nováková
Zuzana Dusilová
Monika Snížková

Druhá skupina:

Jako včera začal den budíčkem v 7:00. Po snídani jsme se sbalili a v 8:45 jsme vyrazili na cestu.
Měli jsme jít na Sněžku, ale protože 2. skupina včera nebyla, nešli jsme tam. Naše cesta začala strmým kopcem dolů. Dole jsme si dali rychlý odpočinek a vyrazili jsme na cestu k vodopádům na Bílém Labi. Procházeli jsme a kochali krásnými místy, které nejspíše skoro všichni  jen zahlédli. Na každém rozcestí nebo odpočívadle jsme si dávali přestávky. První jsme došli k Boudě U Bílého Labe, kde si někteří chtěli koupit něco dobrého, ale nic nám prodat nechtěli. Poté jsme došli na místo, kde bylo hodně bud a volně běhalo pár koz a ovcí. Pan učitel říkal, že si dojdeme na jídlo na Špindlerovu boudu, ale tak se nestalo. Najedli jsme se v penzionu Malý Šišák. Pak jsme vyšli k Špindlerově boudě a dál pokračovali po hranicích do naší Medvědí boudy. Po cestě na naučné stezce jsme ještě potkali dřevěná zvířátka. Dorazili jsme na Moravskou boudu, kde jsme si dali delší přestávku. Někteří si koupili nanuky, někdo jen odpočíval a někdo vlezl i na trampolínu, která zde byla. Po odpočinku jsme se vydali zpátky na Medvědí boudu.
Dnes se nikomu nic nestalo, jen někteří mají puchýře. 
 
 
Tyšerová Eliška
 
pár fotek je zde:
 

Vytisknout