Zpět

VIII.A a VIII.B na exkurzi

Ve středu 20. 9. 2023 se osmáci vydali na exkurzi do Sázavského kláštera. Cílem výpravy bylo připomenout si spojitost kláštera s prvním spisovným jazykem Slovanů – staroslověnštinou.

Ocitli jsme se až v 11. století, kdy byl klášter založen, seznámili se se svatým Prokopem, našli jsme hvězdičky, přáli si něco moc důležitého a dozvěděli jsme se také o některých pověstech, kterými je toto krásné místo opředeno. Bylo krásné počasí a nic nám nechybělo.   

text: J. H.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         


Vytisknout